„Superczłowiek” z niepełnosprawnością pobił rekord Guinnessa w nurkowaniu
Faisal Al-Mosawi, nurek i atleta z Kuwejtu postanowił udowodnić sobie, a także całemu światu, że jego niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do tego, by spełniać marzenia i pobijać światowe rekordy w ekstremalnych dziedzinach sportu.Ten niesamowity 33 latek marzył o pobiciu rekordu w najszybszym nurkowaniu na 10 km od 13 lat, to właśnie wtedy w wyniku wypadku samochodowego stracił władzę w nogach. Aby osiągnąć zamierzony cel spędził pond 3 miesiące na ciężkich treningach w kuwejckich basenach oraz miesiąc na otwartym morzu. Faisal pobił rekord ustanowiony dotychczas przez osobę kompletnie sprawną fizycznie. Imponujące 5 godzin i 24 minuty stanowią barierę nie do pokonania dla wielu, ten wynik staje się jeszcze bardziej niewyobrażalny kiedy pomyślimy o tym, w jaki sposób Faisal porusza się w wodzie. Rekord Guinnessa został pobity wyłącznie dzięki sile jego ramion. Przygotowania rozpoczęły się właśnie od wzmocnienia mięśni w górnych partiach jego ciała.

Fizyczny aspekt tego dokonania to jedno, ale aspekt psychologiczny jest prawdopodobnie kluczem do każdego zwycięstwa. Samozaparcie, treningi, mocne postanowienia, wiara w siebie i we własne marzenia sprawiły, że „Superczłowiek” z Kuwejtu dokonał niemożliwego. Faisal długo snuł plany o byciu najszybszym nurkiem, ale dopiero kiedy zrozumiał, że jedyne ograniczenie jakie ma znajduje się w jego głowie – osiągnął coś co dla większości osób pełnosprawnych jest czymś kompletnie niemożliwym.

Rekord był zweryfikowany przez oficjalnego rzecznika Rekordów Guinnessa Ahmada Gabra, który skomentował osiągnięcie Faisala mówiąc: „Wszyscy jesteśmy dumni z pobicia dotychczasowego rekordu pełnosprawnego nurka o prawię godzinę. Uważam, że Faisal to Superczłowiek”. Sam Al-Mosawi w jednym z wywiadów stwierdził, że głęboko wierzy, że osoby z niepełnosprawnościami są w stanie wiele zmienić w pełnosprawnych, a to czego dokonał potwierdza tylko tezę, że każdy z nas może osiągać zamierzone cele bez względu na własne ograniczenia. Wyczyn Kuwejtczyka powinien być inspiracją i zachętą do działania dla nas wszystkich.

2019-02-20 | Źródło: www.kuwaittimes.net