Magiczny wózek inwalidzki
Ryan Weimer i jego żona Lana dostarczają nietuzinkowe przebrania na Halloween. Para buduje wymarzone kostiumy dla dzieci jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Halloween to czas, w którym dzieci mogą wykazać się ogromną wyobraźnią, którą organizacja non-profit pomaga młodym użytkownikom wózków inwalidzkich wcielić w życie i tworzyć kostiumy swoich marzeń w wersji 3D. W wieku dziewięciu miesięcy zdiagnozowano SMA (rdzeniowy zanik mięśni) u pierwszego syna Ryana i Lany. Ta diagnoza na zawsze zmieniła ich rodzinę i sposób, w jaki postrzegali przyszłość. Aby choć trochę zmniejszyć współczujące spojrzenia innych, zaczęli modyfikować wózek inwalidzki. Następnie podzielili się zdjęciami dzieł stworzonych dla swoich trojga dzieci, a projekty tak bardzo spodobały się ludziom, że małżeństwo założyło amerykańską organizację charytatywną Magic Wheelchair.

Pierwszym kostiumem, który Weimar zrobił dla syna Keatona, był toczący się statek piracki w 2008 roku. Chłopiec uwielbiał się nim poruszać, bo które dziecko nie chciałoby mieć statku pirackiego, w który mógłby się głęboko zanurzyć i “żeglować” po ulicach? Kiedy pojawiły się wieści o domowych kostiumach Weimara, para została zalana prośbami rodziców z całego świata czy zmienią wózki ich pociech. Dzieci mogą ubiegać się o przebranie, przesyłając krótki film wyjaśniający, dlaczego zasługują na jeden z niestandardowych kostiumów i na co chcieliby przekształcić swój wózek.

Wykonanie każdego kostiumu kosztuje od 2000 do 4000 USD (8300-16600 zł), a zespół ochotników spędza około 120 godzin na budowie wszystkiego, o czym można tylko pomyśleć, od myśliwców z gwiezdnych wojen, po latające smoki. Kostiumy są finansowane z darowizn na rzecz organizacji. Te projekty na Halloween zostały wysłane do 11 różnych stanów, udało się z nich zbudować 25 kostiumów, w tym między innymi: Batmobil, statek SpongeBob Kanciastoporty, tron królowej Elzy oraz latający samolot. Ostatecznie stworzenie każdego kostiumu zapewnia niesamowite wrażenia. Ludzie są zdumieni pomysłowością, a dla małżeństwa jest to świetna okazja, aby edukować innych o chorobie SMA. Nam ten pomysł również się bardzo spodobał. Dzięki temu pomysłowi każde dziecko może poczuć się wyjątkowo.

2020-04-14 | Źródło: standard.co.uk